20 marca 2016

Niemieccy muzułmanie protestują przeciwko znakowi „plus” – sejmowa konferencja o zagrożeniu islamem

(fot. Paweł Ozdoba)

O zagrożeniach związanych z wojującym islamem spod znaku Państwa Islamskiego dyskutowali eksperci podczas specjalnej konferencji zorganizowanej przez przewodniczącego Narodowo-Demokratycznego Zespołu Parlamentarnego, Roberta Winnickiego.

 

Cały obszar UE będzie tak silny, jak jego najsłabsze ogniwo. Obecnie podejście do kryzysu migracyjnego sprowadza się do niemal bezwarunkowego przyjmowania mas ludzi, którzy najczęściej nie poddają się żadnej kontroli. W 2015 roku ISIS obiecało wysłać do Europy 500 tys. swoich wojowników i tak się stało – powiedziała dr Monika G. Bartoszewicz, podczas konferencji poświęconej skutkom działalności Państwa Islamskiego.

Wesprzyj nas już teraz!

 

„Kulturowe i polityczne skutki Państwa Islamskiego” to tytuł sobotniej konferencji zorganizowanej w Sejmie z inicjatywy posła Roberta Winnickiego, przewodniczącego Narodowo – Demokratycznego Zespołu Parlamentarnego. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. dr Idris Mayya, chargé d’Affaires a.i. w Ambasadzie Syryjskiej Republiki Arabskiej w Warszawie i specjaliści: dr Monika G. Bartoszewicz, dr Magdalena El – Ghamari, a także Sławomir Ozdyk.

 

Pełniący obowiązki ambasadora Syrii w Polsce – dr Idris Mayya – zapewnił, że syryjska cywilizacja, która trwa tysiące lat, dąży i będzie dążyć do zatrzymania wszelkich działań terrorystycznych występujących na terenie Syrii. W swym wystąpieniu krytycznie odniósł się do polityki Stanów Zjednoczonych, które od dawna są zaangażowane na Bliskim Wschodzie.

 

Uważamy, że interwencja Amerykanów była początkiem stworzenia ugrupowań terrorystycznych w Syrii i okolicy. Bardzo źle oceniamy politykę Hillary Clinton, która w okresie tzw. „arabskiej wiosny” pełniła funkcję Sekretarza Stanu. Trzeba przyznać, że niektóre działania USA pozwoliły na powstanie i rozwój Daesh oraz innych organizacji terrorystycznych w Syrii. Wydaje mi się, że ich polityka zmierzała do rozwoju tej działalności, tak aby zabezpieczyć swoje interesy i postraszyć cały Bliski Wschód. Po atakach amerykańskich zauważyliśmy, że ISIS zamiast słabnąć, zaczął się wzmacniać – powiedział dr Mayya, który zwrócił także uwagę na rolę Turcji w konflikcie na Bliskim Wschodzie.

 

Niezwykle interesującym okazało się wystąpienie Sławomira Ozyka, doktoranta z Uniwersytetu Szczecińskiego, od wielu lat mieszkającego w Niemczech. Prelegent przedstawił własne obserwacje związane z działalnością muzułmanów w zachodniej Europie, a także zaprezentował informacje zawarte w tzw. Raporcie Odina opowiadające o funkcjonowaniu muzułmanów w RFN. Wśród nich jednym z najbardziej bulwersujących są protesty islamskiej społeczności w niemieckich szkołach przeciwko znakowi matematycznemu „plus”. Według wyznawców Allaha, znak ten jest niedozwolony ze względy na skojarzenia z chrześcijańskim „Krzyżem Jezusa”.

 

Ważnym głosem podczas sobotniej konferencji okazało się wystąpienie dr Moniki G. Bartoszewicz, która wygłosiła referat pt. „Zagrożenia terrorystyczne w kontekście Państwa Islamskiego”. Podczas niego, prelegentka zwróciła uwagę na poważne zagrożenie jakim są muzułmańscy konwertyci, którzy bardzo szybko się radykalizują i posiadają dużo większą wartość operacyjną niż muzułmanie drugiego lub trzeciego pokolenia. Bartoszewicz przywołała również badania francusko – irańskiego socjologa Farhad’a Khosrokhavar’a, który ocenia, że ponad połowa osób przebywających we francuskich więzieniach to muzułmanie – dokładnie 67 proc. . Interesujące dane występują także w Hiszpanii, gdzie ok. 5 proc. ludności uważa się za wyznawców Allaha. Z badań wynika, że aż 70 proc. więźniów przebywających w hiszpańskich więzieniach to muzułmanie. We Włoszech ta liczba sięga 35 proc.. Przytoczone dane wprost wskazują na wysoką przestępczość wśród muzułmanów.

 

W ostatniej części konferencji głos zabrali dr Magdalena El Ghamari, która poruszyła temat europejskiego werbunku do ISIS, a także Michał Krupa, doktorant Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach, który skomentował politykę zagraniczną Stanów Zjednoczonych w kontekście problemów na Bliskim Wschodzie.

 

Patronat medialny nad spotkaniem objęło „Wydawnictwo Wektory”.

 

 

Paweł Ozdoba

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 675 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram