25 listopada 2021

16-letni wyborcy i nowa „ofensywa klimatyczna”. SPD, FDP i Zieloni stworzą nowy rząd w Niemczech

(fot. Twitter / Olaf Scholz)

Po wielu tygodniach negocjacji przedstawiciele SPD, FDP i Zielonych doszli do porozumienia w sprawie przyszłej koalicji, która będzie rządzić w Niemczech. W środę przedstawiono umowę koalicyjną, która zakłada m.in., że nowym kanclerzem kraju zostanie socjaldemokrata Olaf Scholz.

Według przyjętych przez przedstawicieli partii wytycznych nowy kanclerz zostanie oficjalnie mianowany między 6 a 10 grudnia. Sam Scholz nie krył zadowolenia z zakończenia negocjacji koalicyjnych i zapowiedział „wspólną modernizację Niemiec”. – Łączy nas wiara w siłę postępu. Wiara w to, że można usprawnić nasze państwo i zasypać podziały – zaznaczył lider SPD.

Scholz na stanowisku kanclerza Niemiec zastąpi Angelę Merkel, która zajmowała to stanowisko od 2005 r.

Wesprzyj nas już teraz!

W umowie koalicyjnej zapisano m.in. obniżenie wieku wyborczego do 16 lat, przełom w zakresie cyfryzacji, nową „ofensywę klimatyczną” czy wprowadzenie świadczeń obywatelskich, umożliwiających „poszanowanie godności jednostki”.

 

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa, PolskieRadio24.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(4)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez