25 sierpnia 2012

20 zabitych w ataku separatystów na turecki konwój

(fot. MoserB)

Tureckie media poinformowały o czwartkowym ataku separatystów z Partii Pracujących Kurdystanu (PKK). Celem był konwój wojskowy w prowincji Hakkari na południowym wschodzie Turcji. Zginęło 16 rebeliantów i 5 żołnierzy.

 

Według dziennika „Hurriyet” rebelianci zastawili pułapkę na przejeżdżającą wojskową kolumnę transportową. Zdetonowali przydrożne ładunki wybuchowe i rozpoczęli wymianę ognia. Biuro gubernatora prowincji podało jedynie liczbę ofiar śmiertelnych.

 

W miniony poniedziałek w zamachu bombowym na komisariat policji w Gaziantep zginęło dziewięć osób a blisko 70 odniosło rany. Wicepremier Besir Atalay przypisał odpowiedzialność za ten atak Partii Pracujących Kurdystanu, przedstawiciele separatystów odrzucili te oskarżenia.

 

W ostatnich tygodniach nasilił się konflikt między separatystami a tureckim władzami. Trwające od 1984 roku walki spowodowały śmierć kilkudziesięciu tysięcy osób

 

 

źródło: interia.pl

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie