7 września 2017

26-latka pozwała ojca z powodu zbyt niskiego kieszonkowego. Zażądała… 2577 euro miesięcznie

(źródło: twitter.com / OnionMarketRepo)

Włoski sąd wydał wyrok w sprawie 26-letniej mieszkanki Pordonone, która pozwała swojego ojca o… wysokość kieszonkowego. Kobieta kierując pozew przeciwko rodzicowi uznała, że kwota w wysokości 20 euro, jaką co tydzień otrzymuje od ojca, to zbyt mało, aby mogła godnie żyć i kontynuować studia.

 

26-latka zażądała, aby ojciec wypłacał jej… 2577 euro miesięcznie. Jej zdaniem taka kwota pokryłaby wydatki, jakie musi codziennie ponosić z uwzględnieniem rozrywek i wszelkich wyjazdów nie tylko dokształcających.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Ojciec kobiety argumentował, że obniżenie kieszonkowego stanowiło karę za to, że nie udało jej się zdać w terminie egzaminów i ukończyć studiów. Przed sądem tłumaczył również, że płaci za lekarstwa córki i tankowanie jej samochodu oraz ponosi wydatki związane z utrzymaniem domu, w którym mieszka razem z córką.

 

Jego córka odpierała te argumenty zarzucając ojcu, że „nie wywiązuje się z obowiązku utrzymywania jej”. Dodała, że nie ma zamiaru rezygnować z poziomu życia, jaki prezentowała przed obniżeniem kieszonkowego, do którego zdążyła się przyzwyczaić.

 

Sędziowie uznali, że pretensje kobiety są jak najbardziej uzasadnione i orzekli, że do czerwca 2019 ojciec będzie musiał wypłacać jej 500 euro miesięcznie. W opinii sądu żądana przez kobietę kwota 2577 euro była zbyt duża, ponieważ 26-latka nie pracuje i… nie ukończyła studiów.

 

Podczas odczytania wyroku włoski sąd wygłosił moralitet na temat „społecznej bierności” utrudniającej młodzieży wyegzekwowanie od rodziców „niezależności”. Między innymi dlatego uznano, że 26-latce należy się większe kieszonkowe. Podkreślono również, że ojciec kobiety, tak jak każdy inny rodzic, co prawda ma prawo stosować „metody wychowawcze”, ale wszystko ma swoje granice.

 

ZOBACZ TAKŻE: Co się stało z młodzieńcami i pannami? Kidults – życie pasożyta

 

 

Źródło: rmf24.pl

TK

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie