25 czerwca 2012

300 nowych kamikadze Boko Haram

(POL VIO REL WAR / STRINGER / FORUM)

Islamscy terroryści z Boko Haram grożą kolejnym krwawym miesiącem w Nigerii. W wysłanym do mediów przesłaniu terroryści poinformowali o przeszkoleniu 300 nowych kamikadze, którzy gotowi są do bombowych ataków na kościoły w całym kraju.

 

We wspólnocie nigeryjskich chrześcijan pogróżki wywołały obawy i złość wobec nieudolności tamtejszych służb bezpieczeństwa. Tamtejsi hierarchowie przyznają, że coraz trudniej jest mówić o pokoju i wzywać do ładu społecznego. Ludzie widzą bowiem, że powstrzymywanie się od walki skutkuje wzrostem ataków ze strony muzułmańskich terrorystów – powiedział Papieskiej Fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie abp John Onaiyekan.

 

Metropolita stołecznej Abudży powtórzył, że konieczne są zdecydowane działania ze strony państwa, by powstrzymać terror. Dużym utrudnieniem jest jednak jego słaba siatka wywiadowcza. Abp. Onaiyekan wezwał wiec nigeryjską wspólnotę muzułmańską do infiltracji terrorystów, którzy zagrażają wspólnemu bezpieczeństwu i pokojowemu współistnieniu wyznawców. „Jeśli terroryści przedstawiają się jako muzułmanie, to odpowiedzialność za ich powstrzymanie ponoszą także ich nigeryjscy współwyznawcy – zauważył katolicki arcybiskup. W jego przekonaniu konieczna jest również pomoc międzynarodowa, ponieważ Boko Haram korzysta z zagranicznej siatki logistycznej. Sami przyznali w komunikacie, że otrzymują zaopatrzenie z Somalii i Mauretanii.

 

Źródło: Radio Watykańskie

kra

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie