27 maja 2021

Włochy: 5 pracowników medycznych zawieszonych za nieuzasadnioną odmowę szczepienia

(zdjęcie ilustracyjne Pixabay)

Oddział służby zdrowia w Brindisi na południu Włoch ukarał 5 członków personelu medycznego za odmowę zaszczepienia się przeciw COVID-19. Zdecydowano o zawieszeniu ich do końca roku w pełnieniu obowiązków służbowych oraz wstrzymaniu wypłaty pensji.

Wśród ukaranych pracowników znajduje się 5 pielęgniarzy i 1 technik laboratoryjny. Według Corriere della Sera kierownictwo placówki wielokrotnie wzywało ich do zaszczepienia przeciw COVID-19 – po raz ostatni 21 maja -jednak zainteresowani odmówili, nie podali też powodów odmowy.

Nie są oni jedynymi pracownikami medycznymi w Brindisi, którzy jeszcze nie przyjęli preparatu przeciw Covid-19. Władze odrębnie analizują każdy przypadek.

Wesprzyj nas już teraz!

W Italii trwa debata dotycząca wprowadzenia obowiązku szczepień u pracowników medycznych. Na razie jednak decyzję w tej sprawie podejmują władze placówek.  

 

Źródło: polskieradio24.pl / komentarz pch24.pl

mjend

 

Studenci drugiej kategorii. Krakowska uczelnia odsuwa niezaszczepionych od części zajęć

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(18)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy