12 września 2012

A jednak! Barroso chce federacji!

(fot.REUTERS/Vincent Kessler)

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso wezwał do debaty  na temat przekształcenia UE w „federację narodowych państw”. Zdaniem Barroso wymagałoby to przyjęcia nowego traktatu.


Tym co skłoniło szefa KE do propozycji zmiany kształtu UE jest…  strach przed nacjonalizmem i populizmem, których widmo krąży nad Europą i spędza sen z  powiek eurokratów. Unia Europejska powinna iść w kierunku „federacji narodowych państw, bo wierzę, że w tych czasach kryzysu, byłoby błędem pozostawić obronę państw nacjonalistom i populistom” – wyjaśnił Barroso.

 

Przewodniczący KE zapowiedział, że „stworzenie tej federacji narodowych państw będzie wymagało automatycznie nowego traktatu”. Zapowiedział, że Komisja Europejska przedstawi niedługo wstępne propozycje. Jednocześnie wezwał całą Europę do wielkiej debaty na ten temat.

 

Zdaniem Barroso wszystkie kraje muszą zdecydowanie poprzeć nową perspektywę finansową do 2020 r. – Teraz przyszedł czas na przetestowanie wiarygodności krajów członkowskich. Chciałbym widzieć, że te same kraje, które mówią o wzroście gospodarczym, wesprą budżet, ten wzrost wspierający na poziomie europejskim – mówił Barroso.

Źródło: TVP Info

luk

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie