8 września 2021

Aborcja albo bieda! Według CNN ustawa chroniąca życie w Teksasie to… krok ku zapaści ekonomicznej

(Logo CNN / Źródło: Flickr)

Bankructwa, eksmisje i zadłużenia – według reporterki lewicowego medium takie będą skutki… prawnej ochrony nienarodzonych dzieci. Na łamach portalu CNN Business ukazał się artykuł „Dlaczego surowe prawo aborcyjne Teksasu jest tragiczne dla gospodarki”. Autorka, powołując się na opinie ekspertów, próbuje udowodnić, że spotkanie się z odmową aborcji przyczynia się do potężnych trudności finansowych”.

Rozszerzenie prawnej ochrony życia nienarodzonego w Teksasie wywołało kontrowersję w skali całego kraju. Zwolennicy nieograniczonego „prawa” do zabijania dzieci używają wszystkich dostępnych argumentów, aby zdyskredytować „Heartbeat Act” i przekonać opinię publiczną o niekorzystnych następstwach ustawy chroniącej dzieci po 6 tygodniu ciąży. Jak się okazuje, można w tym celu wykorzystać również argumenty z dziedziny ekonomii. Dziennikarka Anneken Tappe dowodziła na łamach CNN business, że niemożność „legalnego” uśmiercania dzieci z niechcianych ciąż pociąga za sobą nieuchronną zapaść gospodarczą. Według badania „Turnaway study” miałaby ona zwiększać prawdopodobieństwo popadnięcia w długi o 78%, a eksmisji i bankructw aż o 81%.

„To wtrącanie się w życie finansowe jednostek” – powiedziała o prawie chroniącym życie Diana Green Foster, autorka badania i zarazem zwolenniczka aborcji. Reporterka CNN podsumowuje jego wyniki w ten sposób: „Wolność reprodukcyjna i ekonomiczna idą ręka w rękę, prowadząc do równości płci i zmniejszenia luki płac”. Jak zaznaczają komentatorzy wynika to przede wszystkim z faktu, że poszukujące możliwości zabicia nienarodzonych dzieci kobiety często mają trudności, by związać koniec z końcem. Przeciwnicy prawa do życia twierdzą również, że morderczy proceder stwarza szanse na aktywizację zawodową kobiet i znaczne podbudowanie gospodarki Stanów Zjednoczonych.

Wesprzyj nas już teraz!

„Dziennikarze sprzyjający przemysłowi aborcyjnemu wykorzystują wszystkie dostępne punkty widzenia, aby przekonać publiczność, że zabijanie nienarodzonych jest dobre. Dobre dla kobiet, dobre dla systemu opieki zdrowotnej, dobre dla ekonomii (…)” – komentuje portal Life News. Podkreśla również, że według badaczy opowiadających się za życiem badania przywołane w artykule CNN Business mają „szereg wad”. To właśnie badanie stwierdza jednak równocześnie, że niemal każda kobieta (96 procent), która planowała aborcję, ale ostatecznie jej nie dokonała, wraz z upływem czasu jest wdzięczna losowi.

Źródła: lifenews.com / cnn.com

FA

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(6)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie