4 lutego 2021

Aborcja selektywna w Wielkiej Brytanii. Kobiety w mnogiej ciąży mogą „wybrać”, ile dzieci urodzą

(Fot. Pixabay)

W Wielkiej Brytanii rośnie liczba przypadków selektywnego zabijania jednego z bliźniąt w czasie ciąży na życzenie matki.

 

„Tylko w pierwszym półroczu 2020 roku na Wyspach dokonano 55 selekcji, zabijając co jedno lub dwoje dzieci z ciąży mnogiej. Oficjalnie jako przyczynę podaje się, że rodzice chcieli mieć tylko jedno dziecko”, informuje Radio Maryja.

 

Dane obejmują okres od stycznia do czerwca ubiegłego roku i zostały udostępnione przez rząd w Londynie na prośbę posłanki Partii Pracy Mary Glindon, która oficjalnie zwróciła się w tej sprawie do sekretarza stanu ds. zdrowia i opieki społecznej.

 

Liczba tzw. aborcji selektywnej utrzymuje się na podobnym poziomie jak w latach poprzednich. W 2019 roku przeprowadzono ich 126, co stanowi 75-proc. wzrost w porównaniu z rokiem 2011, kiedy wykonano je w 72 przypadkach.

 

Zgodnie z obowiązującym w Wielkiej Brytanii prawem w przypadku stwierdzenia ciąży mnogiej kobieta może dokonać aborcji na części dzieci, pozwalając urodzić się tylko części z nich.

 

Procedura tzw. aborcji selektywnej trwa zazwyczaj dwa dni. Kończy się wstrzyknięciem chlorku potasu do serca dziecka.

 

Źródło: Radio Maryja, DoRzeczy.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(6)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie