19 grudnia 2019

Abp Carlo Maria Vigano broni określenia Matki Bożej jako „współodkupicielki”

(Arcybiskup Carlo Maria Vigano. Fot. Reuters/Forum)

Abp Carlo Maria Vigano negatywnie zareagował na słowa papieża Franciszka, który miał stwierdzić, że nazywanie Matki Bożej mianem współodkupicielki jest niewłaściwe. „Kościół pogrążony jest w ciemności modernizmu, ale zwycięstwo należy do Naszego Pana i Jego Oblubienicy” – powiedział abp Vigano, były nuncjusz apostolski w USA.

 

Media poinformowały o wypowiedzi abp. Carlo Maria Vigano, który zareagował na kontrowersyjne określenie Matki Bożej przez papieża Franciszka. Ojciec Święty miał zakwestionować to, że Matka Boża jest określana mianem „współodkupicielki”. Dodał, że to „nonsens”. Wypowiedź abp. Vigano zatytułowana „Maryja Niepokalana Dziewica i Matka – Acies Ordinata ora pro nobis”, została poprzedzona poruszającym fragmentem z Księgi Izajasza, mówiącym o woli Pana, aby przestać milczeć w obliczu grzechu bałwochwalstwa.

 

„Tragiczna historia tego nieudanego pontyfikatu postępuje z wraz z wzrastającą serią zawiłości. Nie ma dnia, by z wysokości papieskiego tronu nie postępowało rozmontowywanie Stolicy Piotrowej; używając i nadużywając przy tym najwyższego autorytetu. Zamiast przyznawać, ciągle się zaprzecza (…) zamiast utwierdzenia otrzymujemy wprowadzanie w błąd, zamiast zjednoczenia, podział, zamiast budować – demoluje się. Herezje w sprawach istotnych, herezje w kwestiach formalnych, idolatria i wszelkiego rodzaju powierzchowność”  – stwierdził abp. Vigano.

 

Dalej hierarcha kontynuuje: „W liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe papież Franciszek raz jeszcze wyraził swoją widoczną nietolerancję maryjną, uderzając w serce dogmatu maryjnego i związany z nim dogmat chrystologiczny” – mówi hierarcha. „Przez ponad sześć lat jesteśmy zatruwani przez fałszywe magisterium, rodzaj ekstremalnej syntezy wszystkich soborowych nieporozumień dających początek posoborowym błędom, które były –  dla większości z nas niezauważalnie – nieustannie propagowane” – pisze były nuncjusz apostolski w USA.

 

„Święty depozyt wiary został stopniowo zmarnowany, dogmaty zdenaturowane, uwielbienie zsekularyzowane i stopniowo zbezczeszczone, moralność sabotowana, kapłaństwo oczerniane, ofiara eucharystyczna sprotestantyzowana i przekształcona w towarzyski bankiet” – mówi hierarcha. Dodaje, że charakterystycznym znakiem modernistycznej herezji jest taktyka polegająca na potwierdzeniu tego, co chce się zniszczyć, przy użyciu niejasnych i nieprecyzyjnych terminów, promujących błąd bez formułowania go jasno.

 

Abp Carlo Maria Vigano podsumowuje: „Kościół pogrążony jest w ciemności modernizmu, ale zwycięstwo należy do Naszego Pana i Jego Oblubienicy. Chcemy nadal wyznawać wieczną wiarę Kościoła w obliczu oblegającego go ryku zła. Chcemy czuwać z nią i z Jezusem w tym nowym Getsemane czasów ostatecznych; modlić się i pokutować w zadośćuczynieniu za wiele przewinień, jakie zostały im popełnione” – kończy hierarcha.

 

 

Źródło: LifeSIteNews.com

WMa

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie