16 maja 2015

Abp Kupny: każdy powołany do kapłaństwa musi najpierw wejść na drogę Chrystusa!

Każdy powołany do kapłaństwa musi wejść najpierw na drogę, którą idzie Jezus – mówił abp Józef Kupny podczas Mszy św. podczas której udzielił święceń diakonatu 9 alumnom wrocławskiego seminarium. Wezwał przy tym nowych diakonów do pielęgnowania głębokiej, wewnętrznej więzi z Chrystusem.

 

­ Diakon musi być człowiekiem, który spotkał Jezusa, poznał Go i nauczył się Go kochać. Musi być także człowiekiem modlitwy, który coraz bardziej upodabnia się do Pana, tak, że oblicze Chrystusa w nim staje się widoczne dla innych – tłumaczył arcybiskup Józef Kupny.

 

Hierarcha podkreślił, że kto nie posiada mocnych podstaw duchowych nie może wytrwać w posłudze. – Diakon musi uczyć się od Chrystusa jak w życiu nie szukać samego siebie, swojej wygody, indywidualnego dobra. Musi uczyć się żyć dla Chrystusa i dla Kościoła – zauważył abp Kupny. Dodał, że taki sposób egzystencji przeciwstawia się naturalnym skłonnościom człowieka, które każą szukać własnego dobra. – Człowiek, który potrafi zapomnieć o samym sobie, stopniowo przekonuje się, że naprawdę jest wolny od jakichkolwiek przywiązania do osób, rzeczy, niezdrowych ambicji i zabiegania od pochwały oraz zaszczyty – zaznaczył metropolia.

 

Po raz pierwszy od dłuższego czasu święcenia diakonatu we Wrocławiu zostały udzielone w innym terminie niż 24 czerwca. Do tej pory święto archidiecezji wrocławskiej było tradycyjne dniem udzielenia tych święceń, na przyszły tydzień zaplanowano jednak święcenia prezbiteratu.

 

KAI

mat

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie