4 kwietnia 2021

Abp Marek Jędraszewski: nowe życie w Chrystusie przynosi pełnię radości

(Fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej)

Nowe życie w Chrystusie przynosi pełnię radości tym, którzy głoszą tę prawdę i tym, którzy ją przyjmują – powiedział abp Marek Jędraszewski w czasie Mszy św. celebrowanej w wielkanocny poranek w kaplicy Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

 

Odwołując się do słów i doświadczenia św. Jana Apostoła „ujrzał i uwierzył” abp Marek Jędraszewski podkreślił, że w wielkanocny poranek, kiedy wpatrywał się w pusty grób Jezusa, Jan doświadczał szczególnej przemiany serca.

 

Uwierzył i w głębi swej duszy był przekonany, że oto, w tym właśnie momencie, staje się uczestnikiem życia wiecznego, zagwarantowanego wszystkim tym, którzy uwierzyli w Syna Bożego, ukrzyżowanego i zmartwychwstałego. Że dokonuje się w nim ten niezwykły proces duchowy, który św. Paweł w krótkich słowach wyraził po latach w Liście do Rzymian, że jest już zbawiony w nadziei – spe salvo – mówił metropolita krakowski.

 

Odwołując się do encykliki Benedykta XVI „Spe salvi” arcybiskup zaznaczył, że „Ewangelia nie jest jedynie przekazem treści, które mogą być poznane, ale jest przesłaniem, które tworzy fakty i zmienia życie. Mroczne wrota czasu, przyszłości, zostały otwarte na oścież. Kto ma nadzieję, żyje inaczej; zostało mu dane nowe życie”.

 

Nowe życie w Chrystusie przynosi pełnię radości tym, którzy głoszą tę prawdę i tym, którzy ją przyjmują. – Jest to radość wynikająca nie tylko z tego, że liczebnie wzrastają zastępy chrześcijan i wzrasta Kościół. Jest to przede wszystkim radość tych, którzy dzięki swej nadziei już mają udział w radości wiecznego zbawienia w domu Ojca bogatego w miłosierdzie – podkreślał arcybiskup.

 

Niech łaska pokoju i radości, nowe życie, które Zmartwychwstały Chrystus przynosi światu w dzisiejszy wielkanocny poranek, będą udziałem nas wszystkich – zakończył metropolita krakowski.

 

KAI

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(1)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie