25 kwietnia 2018

Abp Marek Jędraszewski o Alfiem Evansie: biednemu, niewinnemu dziecku chce się zadać śmierć!

(Zdjęcie ilustracyjne. Abp Marek Jędraszewski. Fot. Piotr Guzik/FORUM)

– Chęć naszej pomocy Alfiemu Evansowi wynika z tego, że stoimy na straży życia, a tamto społeczeństwo oraz wymiar sprawiedliwości stoi na straży cywilizacji śmierci – podkreślił arcybiskup Marek Jędraszewski podczas spotkania na Polach Dialogu w Krakowie.

 

Uznanie wartości życia tego dziecka, oznacza konieczność uznania wartości życia innych dzieci i osób dotkniętych kalectwem. Tego nie chce się uczynić – stwierdził hierarcha.

 

Krakowski Arcypasterz wziął udział w spotkaniu #GOŚĆ na Polach, projekcie krakowskiego biura Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.  – Cały system opieki nad kobietą znajdującą się w stanie błogosławionym także zmierza do tego, by stwierdzić w fazie embrionalnej, czy to dziecko jest zdrowe, czy nie. A w przypadku nawet podejrzenia, że coś jest nie tak, wówczas – jak się współcześnie mówi –­ „terminować” – powiedział.

 

 Za tym kryją się ogromne interesy oraz bardzo silne i wpływowe ideologie. Ta sprawa staje się precedensową. Stąd wynika, w moim przekonaniu, opór i chęć zadania śmierci, biednemu, niewinnemu, dotkniętemu chorobą dziecku – dodał arcybiskup Marek Jędraszewski.

 

 

luk

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie