31 sierpnia 2021

Abp Naumann: sprzeciw wobec szczepionek to „profetyczne świadectwo” przeciw aborcji

(Abp Joseph Naumann / Źródło: flickr.com)

Abp Joseph Naumann ze stanu Kansas zdecydowanie wystąpił przeciwko przymusowi szczepień i szczepionkom powstałym z zaangażowaniem przemysłu aborcyjnego. – Katolicy mogą i powinni domagać się swoich praw sumienia i wolności religijnych w oparciu o autorytatywne nauczanie Kościoła zawarte w Katechizmie, papieskich i ekumenicznych dokumentach soborów, Kongregacji Nauki Wiary i innych źródłach – przekonuje amerykański hierarcha.

Abp Joseph Naumann dołączył do grona kilku hierarchów katolickich, którzy otwarcie sprzeciwiają się nie tylko przymusowi aplikowania szczepionek na COVID-19, ale przede wszystkim legitymizowaniu zbrodni aborcji poprzez zgodę na przyjmowanie preparatów powstałych lub badanych przy użyciu linii komórkowych abortowanych dzieci. W notatce prasowej przewodniczący komisji pro-life przy amerykańskim episkopacie wyraził przekonanie, że ludzie powinny mieć możliwość „dokonania rozsądnego wyboru” w sprawie szczepień.

Arcybiskup odniósł się do coraz większych nacisków rządu federalnego, który stawia miliony Amerykanów w obliczu utraty pracy z powodu sprzeciwu wobec akcji masowego „wyszczepiania” społeczeństwa. – Prawo naturalne wymaga od nas wszystkich uważnego rozróżniania dobra od zła w sumieniu oraz dążenia do dobra wspólnego. Społeczeństwu, które nie przestrzega praw sumienia, brakuje kluczowego elementu dobra wspólnego – wskazał abp Naumann.

Wesprzyj nas już teraz!

Ordynariusz archidiecezji Kansas City przypomniał przy tej okazji, że „fundamentalnym filarem etyki lekarskiej jest to, że przy podejmowaniu decyzji o interwencji medycznej powinna istnieć dobrowolna i świadoma zgoda oraz brak przymusu”. – Ponura rzeczywistość, w której żyjemy, w społeczeństwie, które uznaje zabicie nienarodzonego dziecka za prawo i pozwala na zbieranie komórek i narządów abortowanych dzieci dla zysku ekonomicznego, stwarza kontekst, w którym jednostka mogłaby rozsądnie zdecydować, aby nie dawać nawet pozoru pośredniej zachęty lub wsparcia dla kultury śmierci – napisał arcybiskup, komentując dokument Kongregacji Nauki Wiary z grudnia 2020 roku, w którym watykańscy urzędnicy stwierdzili, że przyjmowanie nieetycznych szczepionek jest „moralnie dopuszczalne”.

Wybór, aby dać takie prorocze świadectwo wymaga również od jednostki podjęcia środków ostrożności, aby nie rozprzestrzeniać wirusa, podobnie jak osoby otrzymujące szczepionki są zobowiązane do zwracania się do firm farmaceutycznych i urzędników państwowych o dostarczenie szczepionek, które nie są moralnie skażone – podkreślił abp Joseph Naumann.

Źródło: lifesitenews.com

FO

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(42)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez