16 lipca 2021

Adam Bodnar zakończył pełnienie funkcji. Jego ostatnie przesłanie jako RPO to zachęta do szczepień

((Adam Bodnar fot. Adrian Grycuk, , via Wikimedia Commons) lic. CC BY-SA 3.0 PL [ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/ ] )

W czwartek dobiegło końca urzędowania Adama Bodnara na stanowisku Rzecznika Praw Obywatelskich. Podczas ostatniej konferencji prasowej ustępujący RPO wezwał między innymi do szczepień przeciwko COVID-19.

Drodzy Państwo proszę się szczepić. To jest teraz absolutny priorytet. Powinniśmy dążyć do tego, aby jak najwięcej osób się zaszczepiło, aby te wszystkie tragedie, które obserwowaliśmy w ciągu ostatnich miesięcy, lat nas nie dotknęły albo dotknęły w jak najmniejszym stopniu. Szczepienie się jest moim zdaniem kluczem do rozwiązania tego problemu – powiedział RPO.

Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepis, który pozwalał na pełnienie przezeń obowiązków po upływie 5-letniej kadencji sprzeciwia się Konstytucji. W efekcie z dniem 15 lipca Adam Bodnar przestał pełnić swą funkcję.

Po ustąpieniu Adama Bodnara obowiązki RPO przejmie jego dotychczasowy zastępca Stanisław Trociuk.

Źródło: wiadomosci.onet.pl

mjend

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(3)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie