7 kwietnia 2021

Adam Niedzielski: obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia

(Fotograf: Adam Chelstowski/Archiwum: Forum)

Obostrzenia zostaną przedłużone do 18 kwietnia – zapowiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Jego zdaniem dokładny skutek mobilności w święta w postaci liczby zakażeń poznamy dopiero w przyszłym tygodniu.

Do 18 kwietnia obowiązywać będą zaostrzone zasady, zgodnie z którymi m.in. zamknięte są duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne, są nowe limity osób w handlu i miejscach kultu. W placówkach handlowych, na targu lub poczcie obowiązują nowe limity osób: 1 osoba na 15 m kw. – w sklepach do 100 m kw. oraz 1 osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw. Ograniczenie do 1 osoby na 20 m kw. dotyczy też obiektów kultu religijnego.

 

 

Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób. Centra i galerie handlowe pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. Obiekty hotelowe pozostają zamknięte (z wyjątkiem hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy).

 

Adam Niedzielski wyraził nadzieję, że jeszcze w kwietniu uda się powrócić przynajmniej do nauczania hybrydowego wśród uczniów klas I-III. Natomiast ograniczenia w gospodarce mogą potrwać nawet do majówki.  – Zbyt wcześnie jest oczekiwać, że majówka będzie spędzana w ten sam sposób, co dwa lata temu czy wcześniej. Trzeba się liczyć, że w tym okresie będą obostrzenia – podkreślił.

 

Źródło: tvp.info

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(34)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy