17 grudnia 2016

Afganistan: muzułmańscy nieznani sprawcy zastrzelili pięć kobiet bo ośmieliły się podjąć pracę

(REUTERS/Ahmad Nadeem)

Do zabójstwa pięciu kobiet i jednego mężczyzny doszło w pobliżu afgańskiego lotniska w Kandaharze, gdzie kobiety podjęły pracę zawodową. Napaści dokonało dwóch mężczyzn, którzy jadąc na motocyklach ostrzelali bus, którym podróżowały kobiety. W skutek ataku, zginął również kierowca pojazdu przewożącego pracowników lotniska.

O tragicznym zdarzeniu poinformowała agencja Reuters. Zastrzelone kobiety podjęły pracę na afgańskim lotnisku w Kandaharze. To kolejne tego typu tragiczne zdarzenie w Afganistanie, do którego dochodzi na skutek islamskiej radykalizacji. Jak podejrzewają miejscowe służby bezpieczeństwa, zamach mógł być tzw. honorowym zabójstwem, którego dokonują radykałowie na członkach swoich rodzin. Powodem takich zabójstw jest zazwyczaj odejście od radykalnego islamu lub złamanie islamskich reguł dotyczących emancypacji. Kobiety żyjące w środowiskach radykalnych muzułmanów nie mogą podejmować pracy zawodowej. Potwierdzeniem tezy afgańskiej policji może być fakt, że pasażerki busa zginęły w drodze do pracy.

Rzecznik prasowy lotniska w Kandaharze Samim Khpulwak poinformowała, że zastrzelone kobiety pracowały na terenie lotniska, ale były zatrudniane przez firmą zewnętrzną. Do ich zadań należało kontrolowanie pasażerek wchodzących na pokład samolotu.

Jak na razie żadna z organizacji nie przyznała się do zamachu.

 

 

Źródło: tvp.info

POz

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie