5 lutego 2021

Afrykańskie kobiety zaapelowały do prezydenta Bidena, by nie sponsorował aborcji za granicą

(STF / FORUM)

Afrykańskie kobiety zwróciły się do prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena, by zaprzestał narzucania aborcji poprzez finansowanie działań gigantycznych dostawców usług aborcyjnych w prorodzinnej kulturze narodów afrykańskich. W specjalnie przygotowanym nagraniu video wyprodukowanym przez Culture of Life Africa, kobiety z różnych afrykańskich państw i środowisk nalegają, by Biden zaprzestał wspierania aborcji w Afryce.

 

W zeszłym tygodniu amerykański prezydent – wzorem poprzedników z ramienia Partii Demokratycznej – odwołał politykę Mexico City, przyjętą jeszcze w czasach prezydenta Ronalda Reagana, która to zabrania federalnego finansowania organizacji przeprowadzających lub promujących tzw. usługi aborcyjne za granicą. Z decyzji Bidena cieszą się organizacje takie, jak International Planned Parenthood Federation (IPPF) i Marie Stopes International (obecnie MSI Reproductive Choices), które poprzednio ubolewały, iż za administracji Donalda Trumpa straciły miliony dolarów pochodzących z amerykańskich funduszy.

 

Biden uzasadniając swoją decyzję wskazał, że zakaz finansowania podkopał wysiłki USA na rzecz „zwiększenia równości płci na świecie”, ograniczając zdolność do wspierania zdrowia kobiet i programów, które zapobiegają przemocy na tle płciowym. Potwierdził tym samym, że istotą walki z przemocą na tle płciowym jest swobodny dostęp do aborcji… W filmie Culture of Life Africa Obianuju Ekeoch przypomniała pojawienie się Bidena w 2019 roku na forum Planned Parenthood Action Fund dla kandydatów na prezydenta, gdzie opisywał siebie i ludzi takich jak on jako „wybawicieli” mieszkańców krajów rozwijających się. Kandydujący wówczas na fotel prezydenta polityk ganił administrację Trumpa za rozszerzenie polityki Mexico City w 2017 r., rozciągając ją na całą amerykańską medyczną pomoc zagraniczną, a nie tylko na programy planowania rodziny, jak to miało miejsce w poprzednich republikańskich administracjach.

 

„Mamy ponad 8 miliardów dolarów na opiekę zdrowotną na całym świecie, a on stara się zastosować do tego standardy Mexico City. To bardzo źle. Na całym świecie umierają ludzie” – przekonywał wówczas. „Jesteśmy ich wybawcami” – dodał Biden, wskazując na siebie. „Myślę, że nie macie wystarczającego mandatu, Planned Parenthood. To wy zapewniacie opiekę zdrowotną biednym kobietom w sposób, jakiego nikt inny nie był w stanie. To dlatego Barack [Obama] i ja tak ciężko walczyliśmy, aby nadal mieć pewność, że jesteście finansowani” – wskazywał Bide.

 

– Patrząc na tego mężczyznę, który chwali pracę Planned Parenthood – zauważyła Ekeocha – mówiącego o całkowitym pozbyciu się polityki Mexico City, mówiącego o sobie i swoich proaborcyjnych kolegach jako o zbawcach ludzi w krajach rozwijających się, dzięki finansowani aborcji za granicą… wydaje mi się to wystarczająco przerażające, ponieważ wiem, co to dokładnie oznacza – stwierdziła Afrykanka. – To oznacza eliminację mojego ludu – dodała. – To oznacza śmierć i zabicie najbardziej niewinnych afrykańskich nienarodzonych dzieci – komentowała.

 

Film zawiera krótkie wypowiedzi afrykańskich kobiet skierowane do administracji Bidena. – To jest prośba, a właściwie apel do przyszłego amerykańskiego prezydenta, Joe Bidena, aby nie finansował aborcji w krajach afrykańskich – mówiła młoda kobieta imieniem Amaka, podczas gdy studentka Ellen powiedziała: – W mojej kulturze wspiera się życie od początku do końca. – Jestem Afrykanką – podkreśliła Chisom, kierownik projektu. – Nie wierzę w odbieranie życia, niszczenie go ani zabijanie. Nie potrzebujemy aborcji. Dlaczego aborcja musi być finansowana i traktowana priorytetowo w moim kraju? – pytała.

 

– Aborcja to morderstwo, a jej finansowanie czyni cię współsprawcą – dodała bankierka Mary Esther. – Proszę, nie rób tego – apelowała. – Proszę, nie chcemy funduszy ani żadnej formy finansowania aborcji – przekonywała Uchechi, studentka pielęgniarstwa. – Nie jesteśmy zainteresowani, to nie jest nasz priorytet – dodała. – To apel do rządu Stanów Zjednoczonych, aby nie finansował aborcji w krajach  afrykańskich – powiedziała prawniczka Marion Lisa. Wyjaśniła, że społeczność afrykańska zbudowana jest na zasadach obejmujących „świętość życia, równą godność dla wszystkich, ochronę słabych i bezbronnych”.

 

– Bóg nigdy nie pobłogosławi narodu, który niszczy jego dzieci – ostrzegała Rose, nauczycielka. Ekeocha podsumowując klip zauważyła, że ilekroć mieszkańców Afryki pyta się o stosunek do aborcji, za każdym razem ją odrzucają. – Teraz pytanie brzmi: czy prezydent Joe Biden nas wysłucha? Czy rozpozna głos ludu Afryki? Czy uszanuje wołanie serca zwykłych Afrykanów? A może będzie po prostu neokolonialnym panem, jak wielu innych zachodnich przywódców? Mam nadzieję, że nie – puentowała, apelując o wysłuchanie głosu mieszkańców Afryki.

 

Źródło: cnsnews.com

AS

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(20)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy