Dziś

Cenzura w natarciu. Znany serwis wycofuje książki krytyczne wobec LGBT oraz gender

(April 8, 2021, Poland: In this photo illustration an Amazon .logo seen displayed on a smartphone with stock market percentages in the background.,Image: 604416157, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Omar Marques / Zuma Press / Forum)

Amerykański gigant sprzedaży internetowej – serwis Amazon.com – zdecydował o wycofaniu ze swej oferty książek krytykujących ideologię LGBT oraz gender. Zdaniem przedstawicieli serwisu internetowego, wycofane publikacje miały być obraźliwe i naruszały regulamin portalu Amazon.

Cenzura w mediach społecznościowych takich jak Twitter, YouTube czy Facebook to coś co przestaje nas zaskakiwać i coraz częściej staje się codziennością. Tym razem mamy jednak do czynienia z nową formą cenzury. Największy na świecie serwis sprzedaży internetowej zdecydował się bowiem wycofać ze swojej oferty dwie książki, które w krytyczny sposób traktowały o założeniach ideologii LGBT, a także wpływów ideologii gender na dzieci i młodzież.

Jak informuje serwis CatholicNewsAgency.com, chodzi o książkę autorstwa Marii Keffler, która nosi tytuł: „Desist, Detrans, & Detox: Getting Your Child Out of the Gender Cult”. Jak zapewnia autorka, publikacja jest swego rodzaju „przewodnikiem” dla rodziców, którzy nie chcą postrzegać „tożsamości płciowej” w formie narzucanej przez zwolenników ideologii gender. Keffler zwraca uwagę, że obecnie rodzice w USA są narażeni na promowanie treści spójnych z ideologią gender, co może wpływać na późniejsze wychowanie dzieci.

Portal Amazon decydując się na blokadę sprzedaży książek Marii Keffler stwierdził, że ich treść „jest uważana za obraźliwą”. Niestety rzecznik serwisu internetowego nie zdecydował się na skomentowanie sprawy. Media dotarły jedynie do informacji przekazanej przez Amazon organizacji Partners for Ethical Care, które jest wydawcą książek. W wiadomości do wydawcy napisano, że „Amazon tymczasowo zawiesił konto sprzedażowe, ponieważ książki udostępniane w sieci, naruszały treści i wytyczne serwisu, a także zawierały treści uważane za obraźliwe”.

Co ciekawe, wydawnictwo Partners for Ethical Care podało, że portal Amazon w żaden inny sposób nie uzasadnił swojego działania i nie skontaktował się z wydawnictwem.

Warto przypomnieć, że usunięcie książki Marii Keffler nastąpiło zaledwie dwa miesiące po wycofaniu książki pt. „When Harry Became Sally: Responding to the Transgender Moment”, autorstwa naukowca Ryana T. Andersona.

Anderson, który obecnie jest prezesem Centrum Etyki i Polityki Publicznej, powiedział, że jego książka była wystawiona na sprzedaż w Amazon przez trzy lata, ale ostatecznie zniknęła z oferty amerykańskiego giganta. Jego książka jest krytycznym spojrzeniem na środowiska związane z ideologią gender oraz transpłciowością.

Po usunięciu książki Andersona, czterech republikańskich senatorów wysłało list do twórcy i właściciela serwisu Amazon – Jeffa Bezosa. Politycy kwestionowali zasadność usunięcia książki Ryana T. Andersona.

W odpowiedzi Brian Huseman, wiceprezes Amazona ds. polityki publicznej, napisał, że firma „zdecydowała się nie sprzedawać książek, które przedstawiają tożsamość LGBTQ + jako chorobę psychiczną”.

 

Źródło: catholicnewsagency.com

WMa

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(13)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy