25 października 2019

Ambasador Izraela w Polsce twierdzi, że Konfederacja ma „antysemickie stanowisko”

(Alexander Ben-Zvi, fot. printscreen YouTube)

Alexander Ben-Zvi to nowy ambasador Izraela w Polsce. W jednym z wywiadów wyraził niezadowolenie z faktu, że Konfederacja wprowadziła do Sejmu swoich posłów. Jednocześnie stwierdził, że politycy tej formacji mają „otwarcie antysemickie stanowisko”.

 

„Oni mają otwarcie antysemickie stanowisko. To mnie niepokoi. Będziemy to śledzić i o każdym przejawie antysemityzmu w mediach i w Sejmie otwarcie mówić” – powiedział Alexander Ben-Zvi, nowy ambasador Izraela w Polsce. Dyplomata jest byłym dyrektorem generalnym w izraelskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Krytykę pod adresem Konfederacji wyraził w jednym z wywiadów przeprowadzonych przez dziennikarkę „Gazety Wyborczej”.

 

Izraelski dyplomata stwierdził, że co prawda jest w Polsce dopiero od dwóch miesięcy, ale już w trakcie kampanii wyborczej dostrzegł rzekomo przejawy antysemityzmu ze strony partii skrajnie prawicowych. „Widziałem to i właśnie z tym musimy walczyć. Jest to trochę dla mnie smutne, że taka partia jak Konfederacja będzie teraz w Sejmie” – powiedział nowy ambasador Izraela w Polsce. Jednocześnie wyraził nadzieję, że Polska będzie wolna od mowy nienawiści.

 

„Ale myślę – choć szczegółowo się nie orientuję – że mowa nienawiści jest sprzeczna z polskim prawem. Wydaje mi się, że są takie przepisy, zatem władza musi coś z tym robić” – powiedział, komentując kwestię patriotycznych manifestacji, w tym m.in. Marsze Niepodległości. Jego zdaniem, biorą w nich udział „środowiska nacjonalistyczne, żeby nie powiedzieć: faszyzujące”.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl, wyborcza.pl

WMa

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie