12 maja 2020

Amerykanie oskarżają Chiny o „wypuszczenie w świat wirusa”. Chcą gigantycznych odszkodowań

(Fotograf: JONATHAN ERNST Archiwum: Reuters FORUM)

Przedstawiciele władz USA z prezydentem Donaldem Trumpem na czele coraz głośniej domagają się od Chin wypłacenia Stanom Zjednoczonym odszkodowania z powodu epidemii koronawirusa, w wyniku której zmarło ponad 80 tys. Amerykanów.

 

Według Petera Navarro, jednego z najbliższych współpracowników Donalda Trumpa epidemia koronawirusa przyniosła Stanom Zjednoczonym straty rzędu kilku bilionów dolarów. – W związku z tym powinna być jakaś forma rekompensaty – powiedział w poniedziałek Navarro w rozmowie ze stacją telewizyjną Fox News.

 

Sam Donald Trump niejednokrotnie winą za pandemię obarczał Komunistyczną Partię Chin, która „wypuściła w świat wirusa, który w ciągu dwóch miesięcy sparaliżował glob”.

 

Pandemia doprowadziła do wzrostu napięcia między USA a Chinami i nasiliła obawy przed kolejną wojną handlową między największymi gospodarkami świata.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie