29 kwietnia 2021

Amerykańscy biskupi zadecydują, czy Joe Biden może nadal otrzymywać Komunię Świętą

((The White House, CC BY 3.0 US , via Wikimedia Commons) )

Podczas czerwcowego spotkania Konferencji Episkopatu USA, biskupi zadecydują o wystosowaniu „mocniejszego niż kiedykolwiek” apelu do prezydenta Joe Bidena oraz innych katolickich polityków: jeśli upieracie się ws. aborcji, nie przyjmujcie Komunii.

Dotychczas, zgodnie z polityką Konferencji Amerykańskich Biskupów Katolickich, decyzja o odmowie udzielenia Komunii należy do poszczególnych biskupów. Joe Biden uczestniczy w nabożeństwach, gdzie władze sprawują biskup W. Francis Malooly z Wilmington oraz kardynał Wilton Gregory z Waszyngtonu, którzy stwierdzili, że prezydent może przyjmować komunię w tamtejszych świątyniach, mimo wieloletniego opowiadania się za aborcją.

Nie chodzi tu też o jedynie sprzyjanie „wołającemu o pomstę do nieba” aktowi zabicia bezbronnego, nienarodzonego dziecka. 16 kwietnia administracja Bidena przywróciła federalne finansowanie badań z użyciem tkanek i organów abortowanych płodów prowadzonych przez Narodowe Instytuty Zdrowia (National Institutes of Health). Swój sprzeciw wyraził episkopat USA.

Rzeczniczka Białego Domu, Jen Psaki komentując decyzję prezydenta oznajmiła, że „Biały Dom z całym szacunkiem nie zgadza się” ze stanowiskiem biskupów.- Wierzymy, że ważne jest, aby inwestować w naukę i szukać możliwości leczenia chorób i myślę, że to jest właśnie to, co mamy nadzieję osiągnąć – odpowiedziała Psaki.

Taka postawa osoby publicznej jest poważnym złem moralnym – stwierdził arcybiskup Joseph Naumann cytowany przez Associated Press. Jego zdaniem konieczne jest publiczne upomnienie Bidena. – Prezydent Biden jest katolikiem i stanowi to dla nas wyjątkowy problem. To może wywołać zamieszanie. Jak może mówić, że jest pobożnym katolikiem, a robi rzeczy, które są sprzeczne z nauczaniem Kościoła? – pytał arcybiskup Kansas City.

Zdaniem bp. Naumanna, jeśli dokument zostanie zatwierdzony, jasno określi pogląd Konferencji Episkopatu USA, że Biden i inni katolicy o podobnych poglądach, którzy zajmują publiczne stanowiska, nie powinni przyjmować komunii. Dokument musi zostać zatwierdzony stosunkiem 2/3 głosów.

Źródło: polskieradio24.pl / dorzeczy.pl

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(8)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie