24 lutego 2021

Amerykańscy konserwatyści apelują do prokuratorów o zbadanie nieuczciwych praktyk handlowych internetowych gigantów

(Fot. sqback / commons.wikimedia.org, licencja cc)

Szereg przedstawicieli amerykańskich organizacji konserwatywnych złożyło podpisy pod apelem do prokuratorów generalnych poszczególnych stanów o zbadanie praktyk handlowych gigantów takich, jak Facebook, Google czy Twitter. Jak podkreślają sygnatariusze, administracje tych serwisów „mogły świadomie i intencjonalnie łamać warunki użytkowania twierdząc publicznie, że ich serwisy są neutralnymi platformami, podczas gdy tak nie jest”.

 

Pod petycją podpisał się redaktor naczelny portalu LifeSiteNews.com John Henry Westen, przedstawiciele Students for Life of America, American Principles Project, Center for Family and Human Rights, „Babylon Bee” i wielu innych konserwatywnych podmiotów. Jak twierdzą, praktyki prezentowane przez technologicznych gigantów są sprzeczne z amerykańskimi przepisami chroniącymi konsumentów. Choć oficjalnie platformy społecznościowe są prezentowane jako narzędzia służące wolnej wymianie opinii, to praktyka temu przeczy: z uznaniową cenzurą spotykają się tylko użytkownicy prezentujący opinie konserwatywne.

 

Media Research Center przytacza w tym kontekście ciekawy fakt. W przypadku oficjalnego i prywatnego konta Donalda Trumpa administracja Twittera interweniowała 625 razy. W przypadku konta Joe Bidena – ani razu. „Google groziło demonetyzacją »The Federalist« i znacząco obniżyło zasięgi PragerU, wpływowej organizacji konserwatystów, która wykorzystywała nagrania wideo w celu upowszechniania konserwatywnych przekonań” – podkreśla MRC. Jako że z podobnymi sytuacjami nie spotykało się podmioty lewicowe, daje to powody do zbadania czy platformy nie dopuszczają się nieuczciwych praktyk.

 

Niedawno z platformy YouTube (należącej do Google) usunięty został kanał LifeSiteNews.com. Teraz internetowy gigant podjął kolejny krok: usunął serwis z usług Google News i Google Discovery. Nie tak dawno temu sankcje objęły także i… PCh24.pl. Nasz kanał na YouTubie został zawieszony, bowiem administratorzy dopatrzyli się w nieopublikowanym materiale treści niezgodnych z regulaminem. Chodziło oczywiście o materiał dotyczący ruchu LGBT…

 

Źródło: lifesitenews.com

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie