25 marca 2021

Andrzej Duda: niepokoją mnie zakusy globalnych korporacji technologicznych

(fot. YouTube / Prezydent.pl)

Prezydent Andrzej Duda w orędziu wygłoszonym do szefów misji dyplomatycznych w Polsce mówił, że ograniczenia wynikające z pandemii COVID-19, „stwarzają pokusę do ograniczania wielu swobód, a fakt, że znakomita część naszych aktywności przeniosła się do świata cyfrowego, sprawił, że wolność w sieci stała się sprawą kluczową dla dobrego życia naszych obywateli”.

 

Mój niepokój w tym względzie wzbudzają coraz częstsze zakusy, nie tylko antydemokratycznych reżimów, ale też globalnych korporacji, by kontrolować i limitować wolność słowa w nowych kanałach komunikacji lub zakłócać wewnętrzne procesy polityczne w państwach – powiedział Andrzej Duda.

 

Jego zdaniem internet, kojarzony jako miejsce nieskrępowanej dyskusji, dzisiaj coraz częściej kojarzy się z cenzurą, licznymi nowymi ograniczeniami lub niedopuszczalnymi praktykami”. Dlatego tak ważna w opinii prezydenta jest dyskusja na temat standardów funkcjonowania platform i mediów społecznościowych.

 

Jednocześnie nie wolno nam zapominać, że stajemy również przed wyzwaniem, by internet nie był używany do cyberataków lub nielegalnego wpływania na procesy wyborcze – podkreślił prezydent. Jak wskazał, jednym z największych wyzwań stojących w przyszłości przed wspólnotą międzynarodową jest połączenie bezpieczeństwa i wolności internetu.

 

Źródło: YouTube / Prezydent.pl

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(14)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy