3 lutego 2020

Andrzej Duda: poważnie rozważyłbym podpisanie ustawy o związkach partnerskich

(Fotograf: Radosław NAWROCKI, Archiwum: Forum)

Gdyby chodziło o status osoby najbliższej ułatwiający takie sprawy, jak wzajemne wspieranie się, troskę, dowiadywanie się o stan zdrowia, to jako prezydent podpisanie takiej ustawy poważnie bym rozważył – powiedział w wywiadzie dla tygodnika „Wprost” prezydent Andrzej Duda, zapytany, czy podpisałby ustawę o legalizacji związków partnerskich.

 

Prezydent wskazał, że rozważyłby podpisanie takiej ustawy, gdyby dotyczyła ona wszystkich osób żyjących w tzw. związkach nieformalnych. Podkreślił, że osobiście ma kontakt z osobami LGBT.

 

Zapewniam, że w Pałacu Prezydenckim jestem często odwiedzany przez osoby, które mają inną orientację seksualną niż moja. Nie stanowi to dla mnie najmniejszego problemu, nie wpływa w żaden sposób na mój stosunek do kogokolwiek – tłumaczył prezydent.

 

Andrzej Duda odniósł się również do uchwał samorządów dotyczących „stref wolnych od LGBT”. Jego zdaniem w przypadku tego typu inicjatyw „nie mamy do czynienia z łamaniem praw człowieka”. – Twórcy tych uchwał podkreślają, że nie są one podejmowane przeciwko ludziom, ale są skierowane przeciwko konkretnej ideologii. Ja jednak takich uchwał bym nie popierał – zapewnił prezydent.

 

Źródło: tygodnik „Wprost”

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie