21 stycznia 2020

Andrzej Duda w izraelskiej telewizji: Putin rozpowszechnia kłamstwa

(fot. Twitter / כאן חדשות)

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej będąc gościem w izraelskiej telewizji Kann News podkreślił, że Władimir Putin świadomie rozpowszechnia kłamstwa na temat historii Polski. Odniósł się także do wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Israela Katza o polskim antysemityzmie „wyssanym z mlekiem matki”.

 

Jeżeli chodzi o rozpoczęcie II wojny światowej, to przykro mi powiedzieć, ale pan prezydent Putin z całą pewnością świadomie rozpowszechnia kłamstwa historyczne. Ma w tym cel. Próbuje w ten sposób wymazać odpowiedzialność Rosji stalinowskiej za rozpoczęcie II wojny światowej wspólnie z hitlerowskimi Niemcami. Wyobrażam sobie, że się dzisiaj tego wstydzi – powiedział Andrzej Duda podczas wywiadu dla izraelskiej telewizji publicznej.

 

Stwierdził, że teren byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau jest najlepszym miejscem dla uczczenia ofiar holokaustu. – Uważam i zawsze uważałem, że te obchody powinny zawsze odbywać się zawsze tam. To jest to najważniejsze miejsce, gdzie pamięć ofiar Holocaustu powinna być czczona i być upamiętniana. I dlatego w tym roku (…) te uroczystości te międzynarodowe z obecnością prezydenta Izraela (…) będą się odbywały na terenie obozu Auschwitz-Birkenau – podkreślił.

 

Polski prezydent zapytany o skandaliczne wypowiedzi na temat Polaków autorstwa izraelskiego ministra spraw zagranicznych, stwierdził: – Są przedstawiciele społeczności żydowskiej, którzy urodzili się na terenie Polski przed II wojną światową, którzy przeżyli Holocaust, którzy uważają, że Polacy i Polska powinni zostać przeproszona za słowa, które wypowiedział pan minister Katz.

 

Israel Katz w lutym 2019 r. powiedział: „Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy (…) Byli Polacy, którzy kolaborowali z nazistami.(…) Icchak Szamir, któremu Polacy zamordowali ojca, powiedział: „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych”.

 

Źródło: tvp.info / wpolityce.com

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie