30 marca 2021

Anglia: Uczelnia ma problemy finansowe. Ale wysupłała tysiące na pomnik… Grety Thunberg

(fot. printscreen hampshirelive.news)

Ciekawostka z University of Winchester w Anglii… Pozornie mało znaczące zdarzenie pokazuje, jednak spętanie wyższych uczelni poprawnymi ideologiami. Wspomniana XIX-wieczna uczelnia zafundowała sobie popiersie…. Grety Thunberg.

 

Uniwersytet Winchester wydała na pomnik Grety Thunberg równowartość ponad 27 000 euro. W przyszłym tygodniu monument „uczonej”, który jest symbolem zastąpienia wiedzy aktywizmem, zostanie uroczyście odsłonięty. Na uwagę zasługuje to, że decyzję postawienia nowego pomnika na Uniwersytecie Winchester, skrytykowali… studenci. Chodzi o Związek Studentów (SU), który zaapelował po prostu o rozsądek.

 

Jak donosi brytyjska gazeta „Daily Echo”, studenci wyrazili oburzenie, że w czasach pandemii i kryzysu finansów uczelnia pozwala sobie na zakup takiego „dzieła artystycznego”. W tym samym czasie ze względu na kryzys finansowy zwalniani są pracownicy, a uniwersytet i studenci przeżywają rozmaite problemy. Studenci dodają, że odsłanianie w tym czasie wizerunku Thunberg, „pokazuje priorytety” władz uczelni.

 

Samorząd Winchester ubolewa, że tego wydatku z nim nie konsultowano. Krytykę podziela także Związek Uniwersytetów i Szkół Wyższych (UCU) w Winchester. Związek wyraził zaniepokojenie brakiem przejrzystości podejmowania takich decyzji. Za pomysłem stoi ustępująca już wicerektor uczelni Joy Carter.

 

Dożyliśmy czasów, że jajko bywa mądrzejsze od kury…

 

BD

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(8)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie