15 maja 2013

Lokalny dziennik „La Voix du Nord” poinformował o kolejnym akcie wandalizmu. Doszło do niego w miasteczku Agnières na północy Francji, gdzie splądrowano katolicką kaplicę. Tym razem żandarmeria szybko zidentyfikowała wandali.

 

Okazało się, że antykatolickiego wybryku dokonała grupa licealistów. Drzwi do zniszczonej kaplicy nie są zamykane, katolicy przychodzą o każdej porze, by się pomodlić, złożyć kwiaty. Młodzi chuligani porozbijali w kaplicy 5 figur, w tym figury Matki Boski i świętej Brigidy. Zniszczono też futrynę drzwi. Porozbijane części figur porozrzucano po terenie otaczającym kaplicę. Według żandarmerii szkody należy oszacować na kilka tysięcy euro.

 

Natomiast dziennik regionalny „Le Progres” napisał o napadzie na kościół parafii Saint-Vincent-en-Lyonnais w Chausson w departamencie Rhône. Wandale pomalowali niebieską farbą wewnętrzne świątyni, ponaklejali białe papiery. Sprawcy pozostają na wolności.

 

 

FLC

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie