18 sierpnia 2015

Arcybiskup Madrytu: czas na „otwarcie” na homoseksualistów

Wiceprzewodniczący hiszpańskiego episkopatu, arcybiskup Carlos Osoro, wzywa do mocniejszego „ukierunkowania Kościoła na ludzi”. Rozumie przez to między innymi „otwarte” podejście do homoseksualistów.


Nie ma chrześcijan pierwszej, drugiej lub trzeciej klasy – powiedział abp Osoro według hiszpańskich mediów na konferencji prasowej w Madrycie. Dodał, że wszyscy ochrzczeni są „uczniami Chrystusa”. Homoseksualiści, tak samo jak rozwodnicy w nowych związkach czy transseksualiści, nie mogą być jego zdaniem „potępiani i osądzani”.

70-letni arcybiskup jest w hiszpańskim episkopacie niezwykle wpływowy i cieszy się znacznym poparciem. Kwestia homoseksualizmu nie zawsze jest jednak oceniana po jego myśli. Jeszcze w ubiegłym roku kardynał Fernando Sebastian Aguilar, emerytowany arcybiskup Pampeluny, opisał homoseksualizm jako „wadę”, która może zostać wyleczona.

 

Pach

Źródło: kathpress.co.at

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie