6 listopada 2019

Arcybiskup Vigano dramatycznie przestrzega przed pogaństwem zagrażającym Kościołowi

(Fot. Reuters / Forum)

Zgodnie z tradycją Kościoła, świątynia Santa Maria in Traspontina oraz Bazylika Świętego Piotra muszą zostać konsekrowane w związku z przerażającymi bałwochwalczymi profanacjami, które zostały w nich dokonane – powiedział w wywiadzie dla Life Site News arcybiskup Carlo Maria Vigano, dawny nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych.

 

Obrzydliwość bałwochwalczych obrzędów weszła do świątyni Bożej i dała początek nowej formie apostazji, której nasiona, aktywne od dłuższego czasu, wzrastają z nową energią i skutecznością – tak hierarcha wyraził się o zdumiewających wydarzeniach, które miały miejsce w trakcie synodu amazońskiego: hołdach dla pogańskich bóstw w ogrodach watykańskich, a przede wszystkim wniesieniu figur bożków oraz innych elementów pogańskich kultów do rzymskich świątyń.

 

Ksiądz arcybiskup wskazał, że „proces wewnętrznej mutacji wiary, obecny w Kościele katolickim od kilku dziesięcioleci, doczekał się wraz z tym synodem dramatycznego przyspieszenia w stronę ustanowienia nowego wyznania, streszczającego się w nowym rodzaju kultu. W imię inkulturacji pogańskie żywioły atakują Boży kult, aby przekształcić go w kult bałwochwalczy”.

 

Hierarcha nie ma wątpliwości, że wierni duchowni i świeccy „nie mogą obojętnie przyglądać się przejawom bałwochwalstwa, którego byliśmy świadkami”. Wzywa wszystkich katolików do modlitwy, zadośćuczynienia i pokuty, postu, małych ofiar, a przede wszystkim cichej, długotrwałej adoracji przed Najświętszym Sakramentem.

 

Według arcybiskupa Viganò, zasadniczym celem przyjętego na synodzie „paradygmatu amazońskiego” jest transformacja Kościoła, który miałby zostać dostosowany do programu globalistycznego.

 

Wiele gorzkich i mocnych słów zawartych w wywiadzie dotyczy osobiście papieża Franciszka. Arcybiskup Vigano wypomina mu między innymi podpisanie „heretyckiej deklaracji” z Abu Zabi (mówiącej jakoby wielość religii była „wolą Bożą”) i nakaz propagowania jej na pontyfikalnych uniwersytetach. Wstrząsająco brzmi również zarzut zdesakralizowania Bazyliki Świętego Piotra poprzez umieszczenie na ołtarzu, przy okazji Mszy zamykającej synod, rośliny związanej ściśle z kultem bóstwa Pachamama.

 

– Zgodnie z tradycją Kościoła, świątynia Santa Maria in Traspontina oraz Bazylika Świętego Piotra muszą zostać konsekrowane w związku z przerażającymi bałwochwalczymi profanacjami, które zostały w nich dokonane – stwierdził arcybiskup Vigano.

 

 

Źródło: Life Site News

RoM

 

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie