14 kwietnia 2021

Argentyna: chciała uśmiercić dziecko i straciła życie wraz z nim

(Fot. Zuma Press / Forum)

Dwudziestotrzyletnia aktywistka proaborcyjna została pierwszą matką – śmiertelną ofiarą legalizacji zabijania dzieci nienarodzonych w Argentynie. María del Valle González López zmarła w trakcie „zabiegu”.

 

Młoda kobieta liderowała lewicowej organizacji Radykalna Młodzież w gminie La Paz na terenie prowincji Mendoza. W niedzielę poddała się tam legalnemu zabiegowi tak zwanej aborcji. Ofiarą stało się tym razem nie tylko dziecko, ale i jego matka.

„Dla Marii del Valle González López aborcja nie była legalna, bezpieczna i darmowa. Straciła życie po przyjęciu mizoprostolu. Miała 23 lata i była członkiem UCR w swojej prowincji” – przeczytać można na twitterowym profilu PanAm Post Español.

 

To pierwszy zgon matki w trakcie tzw. zabiegu od zatwierdzenia legalności uśmiercania nienarodzonych 30 grudnia zeszłego roku.

Serwis „Do Rzeczy” przytacza opinię argentyńskiego chirurga, doktora Luisa Duranda, który w rozmowie z ACI Prensa powiedział: – Chociaż niektórzy twierdzą, że śmierć młodej kobiety mogła nastąpić w wyniku jakiegoś uchybienia, to w rzeczywistości aborcja nie jest praktyką medyczną. Jeszcze kilka miesięcy temu w prawie argentyńskim był to czyn przestępczy (…). W przypadku aborcji – śmierć dziecka jest zawsze gwałtowna. Albo wstrzykuje się do macicy substancje, które je spalają, albo jest usuwane przez rozczłonkowanie, albo zostaje poddane ekstremalnym skurczom macicy i umiera z powodu uduszenia.

Ogólne zakażenie lub posocznica u kobiety przyjmującej mizoprostol może wystąpić, gdy wydalenie nie jest całkowite, a szczątki dziecka pozostają w macicy. Dlatego błędem jest twierdzenie, że jakiekolwiek narzędzia w organizmie mogą być bezpieczne – podkreślił lekarz.

Środowiska feministyczne w południowoamerykańskim kraju starają się przemilczeć niezwykle wymowną śmierć González López. Odniosła się do tego na Twitterze obrończyni życia Guadalupe Batallán. „Gdyby Maria zmarła w wyniku aborcji przeprowadzonej w podziemiu aborcyjnym, feministki zniszczyłyby całe miasto, ale skoro Maria umarła z powodu legalnej aborcji jej śmierć została wymazana” – napisała.

 

Źródło: DoRzeczy.pl

RoM

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(22)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy