5 czerwca 2012

Arłukowicz: będzie zmiana na stanowisku prezesa NFZ

(fot. archiwum Kancelarii Prezesa Rady Ministrów)

Minister zdrowia poinformował, że uruchomił już procedurę wyboru nowego prezesa. Zapowiedział też zmiany w funkcjonowaniu Funduszu.

 

Jak stwierdził Arłukowicz, konkurs na to stanowisko i wyłonienie kandydata potrwa około dwóch tygodni. Następnie kandydatura zostanie przedstawiona premierowi. Resort zdrowia przygotowuje także projekt zmian zakładający m.in. wzmocnienie pozycji oddziałów wojewódzkich, finansowanie rezultatów a nie tylko procedur oraz wzmocnienie współpracy między lekarzem pierwszego kontaktu, specjalistami a szpitalem.

 

Od nowego kandydata – poza kompetencjami określonymi ustawowo – oczekujemy, aby rozumiał cel, do którego zmierzamy, kierunek zmian, które chcemy przeprowadzić; myślę, że zmian oczekiwanych od kilku lat w Polsce – tłumaczył Arłukowicz.

 

Jacek Paszkiewicz był najdłużej urzędującym prezesem NFZ, pełni tę funkcję od 2007 roku. Był wielokrotnie krytykowany przez związki zawodowe lekarzy i Naczelną Radę Lekarską, w tym za zamieszanie związane ze zmianą przepisów refundacyjnych.Paszkiewicz publicznie recenzował niektóre spośród rozporządzeń resortu Arłukowicza. O konflikcie między ministrem a szefem funduszu otwarcie od pewnego czasu donosiły media. 

 

Źródło: interia.pl

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie