26 maja 2021

Atakował Kościół, wspierał Strajk Lempart i Suchanow. Porozumienie przedstawiło kandydata na urząd RPO

(fot. Twitter / TVP Parlament)

Ruszyła ponowna procedura wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich. We wtorek popołudniu, po posiedzeniu zarządu Porozumienia, rzecznik partii Magdalena Sroka poinformowała, że ugrupowanie proponuje na stanowisko RPO prof. Marka Konopczyńskiego. Kandydatura ta wzbudziła niepokój, m.in. Instytutu Ordo Iuris.

Prof. Konopczyński jest profesorem nauk społecznych, specjalizuje się w tematyce resocjalizacji. Jest autorem koncepcji twórczej resocjalizacji.

Zaraz po ogłoszeniu przez Porozumienie tej informacji Nikodem Bernaciak z Centrum Analiz Prawnych Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris zwrócił uwagę w mediach społecznościowych na wpisy, jakie Konopczyński zamieszczał w przeszłości na Twitterze. Naukowiec atakował Kościół Katolicki oraz wspierał Strajk Lempart i Suchanow, który walczy o legalizację aborcji na życzenie.

Kluby mają czas do czwartku 27 maja, do godz. 16. na zgłaszanie kandydatów na Rzecznika Praw Obywatelskich Jednocześnie, głosowanie nad kandydaturami nie jest przewidziane w piątek, 28 maja, podczas Sejmu – poinformował serwis 300POLITYKĘ dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu (CIS) Andrzej Grzegrzółka.

Poprzednie procedury powołania RPO zakończyły się niepowodzeniem. Senat odrzucił kandydatury przedstawione przez PiS i zaakceptowane przez Sejm – najpierw wiceszefa MSZ Piotra Wawrzyka, a następnie posła Bartłomieja Wróblewskiego.

 

Źródło: Sejm.gov.pl, Twitter

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(13)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy