24 listopada 2021

Australia: duchowni muszą się zaszczepić. Inaczej będą uznawani za zagrożenie

(fot. Pixabay)
Australijska Archidiecezja Brisbane ogłosiła, że wszyscy pracownicy archidiecezji, w tym duchowni, wykonawcy prac i niektórzy wolontariusze muszą być w pełni zaszczepieni do 15 grudnia zgodnie z polecaniem władz państwowych, chyba że zostali zwolni z tego obowiązku przez lekarza ze względu na przeciwwskazania medyczne.

„Patrząc na sytuację w Australii i na świecie jest jasne, że szczepienie jest najbardziej skutecznym sposobem zmniejszenia ryzyka zarażenia lub ryzyka przekazania wirusa innym w obrębie naszej wspólnoty” – stwierdził arcybiskup Mark Coleridge w oświadczeniu z 16 listopada na stronie internetowej archidiecezji. Dlatego archidiecezja Brisbane podjęła decyzję, że pracownicy, wykonawcy prac i niektórzy wolontariusze będą musieli otrzymać dwie dawki szczepionki przeciwko COVID-19 do 15 grudnia, chyba że mają oficjalne zwolnienie lekarskie. Abp Coleridge zaznaczył, że duchowni, którzy nie są w pełni zaszczepieni, narażają wiernych na ryzyko choroby.

Metropolitan Brisbane zauważył, że duszpasterze powinni znać wiernych, odwiedzać rodziny, umacniając ich w Panu i karmić sakramentami. Oznacza to, że duchowni zaangażowani w duszpasterstwo parafialne muszą być blisko ludzi. W warunkach pandemii duchowni zaangażowani w posługę duszpasterską, którzy nie są podwójnie zaszczepieni, narażają na niebezpieczeństwo wiernych w parafii. Stanowią zagrożenie dla wiernych. Zatem księża i diakoni, którzy nie są podwójnie zaszczepieni, nie wywiązują się ze swojego obowiązku opieki nad wiernymi” – napisał abp Coleridge.

Źródło: KAI

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(18)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez