21 czerwca 2020

Austria: Biskupi przywrócili możliwość przyjmowania Komunii świętej do ust

(Fot. Andrzej Sidor)

Katolicy w Austrii znowu będą mogli przyjmować Komunię świętą do ust. Tamtejsza Konferencja Episkopatu podjęła decyzję o poluzowaniu obostrzeń związanych z epidemią Covid-19.

 

W piątek 19 czerwca Konferencja Episkopatu Austrii podjęła decyzję o zniesieniu części obostrzeń nałożonych na kościoły, księży i wiernych w związku z epidemią koronawirusa. Dotyczy to między innymi przywrócenia udzielania Komunii świętej do ust. Jak dotąd w Austrii ze względów zdrowotnych dopuszczano jedynie Komunię na rękę.

 

Ta forma pozostaje przy tym zalecaną przez biskupów.

 

Ponadto austriaccy hierarchowie pozwolili na uczestniczenie we Mszy świętej bez masek na ustach i nosie. Będzie można też na powrót używać wody święconej, trzeba tylko częściej niż zwykle ją wymieniać. Wierni mają też powrócić do kościołów: zniesiona zostaje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Najświętszej Ofierze.

 

Część ograniczeń będzie obowiązywać nadal. Wierni mają zachowywać metr dystansu od osób spoza swojego gospodarstwa domowego. W pogrzebach może uczestniczyć do 100 osób; od lipca limit zostanie prawdopodobnie zwiększony do 250. Od 1 sierpnia na ślubie będzie mogło być 500 gości.

 

Źródło: Katholisch.de

 

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie