7 września 2018

Banderowski marsz przez ukraińskie instytucje. ,,Herojam Sława” również w policji?

(By Юрій Булка [CC0], from Wikimedia Commons)

Po tym, jak prezydent Ukrainy Petro Poroszenko złożył projekt ustawy ustanawiający hasło OUN-UPA jako oficjalne zawołanie w ukraińskiej armii, parlament podjął decyzję o wprowadzeniu nacjonalistycznego hasła również w policji.

 

W czwartek krajowy parlament, rozpatrując wniosek prezydenta, skierował projekt do komisji ds. bezpieczeństwa narodowego. Ma ona rozszerzyć zakres proponowanej ustawy o zapis wprowadzający hasło nacjonalistycznych ugrupowań OUN-UPA nie tylko do armii, ale i policji.

 

Komisja od razu pozytywnie zaopiniowała projekt. W następnym tygodniu zostanie rozpatrzony w drugim czytaniu przez Radę Najwyższą.

 

W sprawę zaangażował się wiceszef ministerstwa spraw wewnętrznych, Wadym Trojan, były zastępca szefa nacjonalistycznego pułku Azow i neonazistowskiej organizacji Patriot Ukrainy.

 

To słowa o świętym znaczeniu, jakimi nareszcie mają witać się wszyscy obrońcy Ukrainy i bojcy za jej niepodległość – zaznaczył Trojan.

 

Pierwotny projekt ustawy prezydent Ukrainy złożył w poniedziałek, a pierwsze czytanie odbyło się już w trzy dni później. Za przyjęciem opowiedziało się 286 deputowanych. Jeszcze tego samego dnia parlamentarna komisja postanowiła rozszerzyć zawołanie o ukraińską policję.

 

O nasileniu banderowskiej propagandy w ostatnim czasie informowaliśmy tutaj:

 

To niebywała hańba! Profesor Osadczy o udziale Polaków w skandalicznych uroczystościach w Kijowie 

 

Kult Bandery wchodzi na nowy etap. „Sława Ukrainie” oficjalnym zawołaniem ukraińskiej armii?

 

Profesor Osadczy: ukraińscy piłkarze z banderowskim hasłem. MSZ nie reaguje 

 

Źródło: Kresy.pl, Wikipedia, PCh24.pl

NP

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie