22 kwietnia 2013

Bank Światowy zamierza do 2030 r. wyeliminować skrajne ubóstwo na świecie. Wolę taką wyraził szef Banku Jim Jong Kim podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Waszyngtonie. – Ustaliliśmy datę osiągniecia tego celu. Dzięki zaangażowaniu, współpracy i wizji przywódców z całego świata, wierzymy, że uda się to uczynić – przekonywał Jong Kim.


Zgodnie z definicją banku ze „skrajnym ubóstwem” mamy do czynienia wtedy, kiedy dana osoba musi przeżyć za mniej niż 1,25 dol. na dzień.

 

Szacuje się, że na świecie taką kwotą dysponuje ponad 1 mld 200 tys. osób. Są to przede wszystkim mieszkańcy subsaharyjskiej Afryki. Stanowią oni aż jedną trzecią grupy najbiedniejszych osób na świecie.

 

Christine Lagarde, dyrektor zarządzający w Międzynarodowym Funduszu Walutowym zapowiedział uruchomienie dogodnych kredytów dla krajów o niskim dochodzie, aby pobudzić wzrost gospodarczy. Wzrost gospodarczy ma przyczynić się do polepszenia stanu edukacji i opieki zdrowotnej.

 

Przywódcy MFW i Banku Światowego spotkali się na dwudniowej konferencji z udziałem szefów instytucji finansowych z 20 krajów najbardziej rozwiniętych i szybko rozwijających się. Obok przedstawicieli z USA, Japonii i Niemczech znaleźli się m.in. szefowie instytucji finansowych z Chin, Brazylii i Indii.

 

 

Źródło: The Daily Telegraph, AS.

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie