13 listopada 2015

Beata Szydło desygnowana na premiera. Po niedzieli zaprzysiężenie rządu i expose

(fot.REUTERS/Kacper Pempel/FORUM)

W piątek o godzinie 13 prezydent Andrzej Duda oficjalnie desygnował Beatę Szydło na przewodniczącą Rady Ministrów. W uroczystości udział wzięły osoby nominowane na ministrów oraz prezes PiS, Jarosław Kaczyński. TVN24 podaje, że w poniedziałek nowy rząd zostanie zaprzysiężony, a być może już w środę Szydło wygłosi expose.

 

W przemówieniu podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda powiedział, że wydarzenie to jest niezwykle istotną chwilą – zarówno dla całego narodu polskiego jak i polityków PiS, w tym jego i Beaty Szydło. Zdaniem głowy państwa na jego środowisku politycznym ciąży wielka odpowiedzialność.

 

Chcemy bardzo szybko doprowadzić do zaprzysiężenia rządu i wygłoszenia expose, bo jest bardzo dużo spraw do zrealizowania. Jesteśmy przygotowani, więc nie ma z czym zwlekać – powiedziała premier Beata Szydło.

 

Wedle informacji TVN24 nawet już w poniedziałek może odbyć się zaprzysiężenie rządu, a w środę usłyszymy expose szefowej Rady Ministrów. Tworzenie większościowego rządu jednego komitetu wyborczego, Zjednoczonej Prawicy będącej koalicją Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Polski Razem, to najszybciej powstający gabinet w historii III RP.

 

Źródło: tvn24.pl

MWł

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie