8 czerwca 2021

Będą zmiany w obostrzeniach sanitarnych w kościołach? Decyzja 10 czerwca

(fot. Pixabay)

„Podczas wtorkowej Rady Ministrów minister Zbigniew Ziobro poruszył kwestię apelu abp. Stanisława Gądeckiego o zmniejszenie obostrzeń sanitarnych w kościołach. Premier Morawiecki zapowiedział rozwiązanie tej sytuacji do 10 czerwca”, wynika z nieoficjalnych informacji, do których dotarł KAI.

Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki w liście do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego napisał: „W kontekście istotnego zmniejszania obostrzeń sanitarnych w większości obszarów życia społecznego i gospodarczego chciałbym wyrazić mój smutek z powodu utrzymywania dotychczasowych limitów wiernych w kościołach z czasu, gdy dzienna liczba zachorowań w Polsce oscylowała wokół 30 tys.” Wyraził swój „stanowczy sprzeciw wobec dalszego – tak drastycznego – ograniczania prawa wiernych do publicznego wyznawania i praktykowania wiary”.

Jak dowiedziała się Katolicka Agencja Informacyjna, podczas wtorkowej Rady Ministrów minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poruszył kwestię apelu abp. Stanisława Gądeckiego, wskazując na aktualny brak równości praw wiernych.

Premier Mateusz Morawiecki zgodził się z jego stanowiskiem i zapowiedział, że do 10 czerwca mają być ogłoszone rozwiązania tej sytuacji.

 

KAI

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(3)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie