6 września 2021

Będzie nowe święto narodowe. Tym razem nie czcimy klęski, tylko wielkie zwycięstwo

Wkrótce na biurko marszałek sejmu trafi ustawa wprowadzająca nowe święto narodowe, którego bohaterami będą powstańcy wielkopolscy. „Święto narodowe jest należne Wielkopolanom, jest należne pamięci bohaterów, którzy wtedy Wielkopolskę dla Polski odzyskali” – mówił prezydent Andrzej Duda.

Święto Powstania Wielkopolskiego zostało zaplanowane na 27 grudnia. – Niezwłocznie postaram się, aby projekt ustawy znalazł się na biurku Pani Marszałek. Zrobię wszystko co w mojej mocy, abyśmy 27 grudnia obchodzili Święto Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego! – zapewnił prezydent.

Inicjatorami nowego święta były instytucje i organizacje wielkopolskie zajmujące się edukacją historyczną. Prezydent Duda wyraził satysfakcję, że może wraz z nimi wnioskować o ustanowienie święta. „Powstanie wielkopolskie jest wielkim i ważnym – choć trochę zapomnianym – powstaniem” – zwrócił uwagę.

Powstanie Wielkopolskie wybuchło 27 grudnia 1918 i było największym tego typu zrywem, który został przez Polaków wygrany. Andrzej Duda stwierdził, że „bez Wielkopolski nie ma Rzeczyspopolitej”, ponieważ tam zrodziła się polska państwowość.

Źródło: interia.pl

FO

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(10)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie