28 września 2012

Modlitwy zostały wysłuchane! Ksiądz Piotr Skarga doczeka się rozpoczęcia procesu, który ma wynieść go na ołtarze.


Podczas wczorajszej mszy świętej sprawowanej przez kardynała Stanisława Dziwisza, podczas której kazanie wygłosił generał zakonu Jezuitów Adolfo Nicolás SJ, oficjalnie zapowiedziano rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego ks. Piotra Skargi.

Ta wiadomość to wielka radość dla wszystkich tych, którzy życie i działalność ks. Skargi uważają za wzór do naśladowania. To również ogromna radość dla dziesiątek osób, które każdego dnia odwiedzają grób wielkiego kaznodziei w Kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Krakowie

.

Kardynał Dziwisz, zapowiadając rozpoczęcie procesu beatyfikacji ks. Skargi, przypomniał słowa błogosławionego Jana Pawła II. Papież Polak ogłaszając rozpoczęcie procesu kanonizacyjnego innej wielkiej postaci w historii Polski – św. Jadwigi – ubolewał, że zmarła musiała czekać na wyniesienie na ołtarze aż 600 lat. Ksiądz Skarga czekał na rozpoczęcie procesu 400 lat.

 – Ksiądz Skarga żył ideałem większej chwały Bożej. Bóg był zawsze w centrum jego życia, budował na Jezusie Chrystusie, który jest skałą – powiedział ks. kardynał Stanisław Dziwisz. Przeczytaj relację ze Mszy Świętej zorganizowanej w 400. rocznicę śmierci kaznodziei. 

 

kra

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie