16 września 2012

Bejrut: setki tysięcy wiernych na Mszy św. pod przewodnictwem Benedykta XVI

(fot. REUTERS / FORUM)

Z udziałem setek tysięcy wiernych w centrum Bejrutu rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem Benedykta XVI. Na jej zakończenie papież przekaże przedstawicielom Kościołów lokalnych regionu Bliskiego Wschodu adhortację apostolską „Ecclesia in Medio Oriente”.

 

Papież przybył w papamobile na położone nad brzegiem Morza Śródziemnego miejsce celebry witany entuzjastycznie przez pielgrzymów z Libanu i Bliskiego Wschodu. Są wśród nich chrześcijanie wszystkich obrządków oraz muzułmanie. Powiewały flagi watykańskie, libańskie oraz innych krajów.

W Eucharystii, która będzie odprawiana po francusku, arabsku i łacinie uczestniczą m. in. przedstawiciele libańskich władz z prezydentem Michelem Sleimanem, władz lokalnych, Bejrutu oraz ok. 300 biskupów.

Papież z koncelebransami zasiadł na podium ołtarzowym w kształcie trzech cedrów stojących jeden za drugim. Drzewo to, niejeden raz wspominane w Biblii, jest symbolem Libanu, uwidocznionym na jego fladze i banknotach. Na zakończenie Mszy św. Ojciec Święty odmówi ze wszystkimi modlitwę Anioł Pański i przekaże adhortację.

Po południu odbędzie się spotkanie w siedzibie katolickiego patriarchatu syryjskiego w podstołecznym Charfet. Wieczorem zaś na międzynarodowym lotnisku im. Rafiqa Haririego odbędzie się ceremonia pożegnania.

 

 

KAI

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie