25 marca 2020

Belgia: wandale zdewastowali kościół. Mieszkańcy pomogą ustalić sprawców?

(źródło: pixabay.com)

Po raz kolejny zatakowano okna kościoła Saint-Laurent w Piétreais w Walonii. Parafia ogłosiła apel do mieszkańców o pomoc w znalezieniu sprawców napadu. Pierre Gillain, ekonom świątyni, twierdzi, że „zostaną oni zidentyfikowani i przedstawi im się fakturę kosztów naprawy”.

Wandalizm zaczął  się cztery lata temu. W czasie niemal każdej przerwy szkolnej, wybijano szyby w kościele. W zeszły wtorek doszło do tego ponownie.

 

„Przechodzimy okres przymusowego urlopu i niektórzy ludzie się nudzą, nie wiedząc co robić, więc rzucają kamieniami w okna kościoła i uciekają. To straszne tchórzostwo” – mówi Gillan. wskazując, że „wybicie szyb jest łatwe, bo świątynia znajduje się na uboczu, a zainstalowana ostanio bariera uniemożliwiająca parkowanie samochodów koło kościoła, nie wystarcza”.

 

Szkody są duże, bo wybite szyby były grube i przez to drogie. Przez ostatnie cztery lata  parafia wydała już 16 tys. eoro na naprawy okien. Koszty ponosi również gmina, która udziela kościołowi dotacji. Wyjściem byłoby ogrodzenie świątyni, ale parafia nie dysponuje odpowiednim na to budżetem.

 

FLC

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie