26 lipca 2021

Benzyna po 10 zł i 3 razy droższy prąd? Były senator PiS przestrzega przed eko-szaleństwem UE i Timmermansa

(fot. Twitter / EU in Korea)

Jeśli zostanie zrealizowany plan Timmermansa dotyczący redukcji emisji CO2, benzyna będzie po 10 zł. Prąd będzie trzy razy droższy niż teraz. To zniszczy polską gospodarkę i zuboży społeczeństwo – powiedział w Polskim Radiu 24 były senator PiS Bogdan Pęk.

W środę 14 lipca Komisja Europejska przedstawiła i opublikowała pakiet przepisów, które mają pozwolić na osiągnięcie przez Unię Europejską neutralności klimatycznej do 2050 roku. Pakiet „Fit for 55” ma doprowadzić do tego, że do 2030 roku UE obetnie emisję dwutlenku węgla o 55 proc. w stosunku do poziomu z 1990 roku. Za zaprezentowany pakiet przepisów odpowiada Frans Timmermans.

Zdaniem Bogdana Pęka realizacja tego planu przyczyni się do pauperyzacji polskiego społeczeństwa.  – To przecież oznacza, że wszystkie osiągnięcia gospodarcze państwa polskiego – to, że zaczęliśmy żyć godnie i liczyć się w Europie – stracimy „za jednym zamachem”. To spowoduje zubożenie polskiego społeczeństwa – podkreślił.

Wesprzyj nas już teraz!

Denerwuje mnie to histeryczne zapewnianie wszystkich oficjalnych czynników polskich – po tym jak opozycja rzuci hasło o polexicie – że jesteśmy całkowicie za pozostaniem w Unii Europejskiej. A gdzie jest prawdziwy bilans uczestnictwa Polski w UE? Przecież to nie jest tylko tak, że z jednej strony jest składka, a z drugiej strony są pieniądze na infrastrukturę – dodał były senator.

Według Pęka stworzenie superpaństwa europejskiego – do czego dążą obecnie niektórzy europejscy politycy – wiąże się z wieloma zagrożeniami dla Polski. – Naród polski będzie musiał zdecydować, prawdopodobnie w referendum, czy chce państwa europejskiego zdominowanego przez Niemcy, które traktują nas i w ogóle państwa Europy Środkowo-Wschodniej jak kraje trzeciego świata – stwierdził Bogdan Pęk.

Źródło: PolskieRadio24.pl, Polskie Radio 24

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(13)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy