21 sierpnia 2013

Białoruś: kończy się peregrynacja relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Episkopat dziękuje Instytutowi ks. Piotra Skargi

(By Bococo (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons)

Relikwie świętej peregrynowały po Białorusi od 1 czerwca do 28 sierpnia po Białorusi. To 76. kraj na pielgrzymim szlaku św. Teresy, którą Pius X nazwał „największą świętą naszych czasów”. Relikwie nawiedziły 115 kościołów i kaplic. Organizację peregrynacji wsparł Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi.

„Czuję, że moja misja właśnie teraz się zacznie, mam sprawić, aby ludzie kochali Boga, tak jak ja Go kocham. Moją misją jest uczyć dusze małej drogi. Jeśli Bóg spełni te prośby, pobyt w niebie spędzę na ziemi, aż do skończenia świata. Tak, niebem moim będzie czynić dobrze na ziemi. Po śmierci spuszczać będę na ziemię deszcz róż” – tłumaczyła przed śmiercią św. Teresa. Pius X wskazywał, że święta „mówi nam, co ma prawdziwą i wielką wartość w oczach Boga: nie wielkości zewnętrzne i wspaniałości tego świata, nie skarby tej ziemi, ani żadne dobra doczesne, które zdawałyby się nam wystarczać. Prawdziwy skarb znajduje się w nas – Bóg szuka go w naszym sercu”.

Organizację peregrynacji wsparł Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi. „Jestem ogromnie wdzięczny, że to wielkie dzieło, w postaci Peregrynacji Relikwii św. Teresy z Lisieux, mogło dokonać się przy Waszym udziale. Słowa wdzięczności kieruję zarówno do Zarządu Fundacji Piotra Skargi w Krakowie jak również do Wszystkich, którzy w spierają Waszą działalność” – napisał przesyłając pasterskie błogosławieństwo biskup Antoni Dziemianko, sekretarz Konferencji Katolickich Biskupów Białorusi.

źródło: catholic.by / PCh

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie