23 maja 2021

Białoruś porywa samolot z opozycjonistą na pokładzie. Jest reakcja premiera Morawieckiego

(fot. Niall CarsonArchiwum: PA Images / FORUM)

Białoruskie służby nakazały awaryjne lądowanie samolotu linii Ryanair lecącego z Aten do Wilna, po czym aresztowały znajdującego się na pokładzie opozycjonistę Romana Protasiewicza. Premier Mateusz Morawiecki określił zdarzenie mianem „bezprecedensowy akt terroryzmu państwowego, który nie może pozostać bezkarny”.

„Z całą stanowczością potępiam zatrzymanie Romana Protasevicha przez władze Białorusi po porwaniu samolotu pasażerskiego linii Ryanair” – oświadczył szef polskiego rządu w mediach społecznościowych.

Mateusz Morawiecki poinformował również, że poprosił szefa Rady Europejskiej Charles’a Michela o rozszerzenie agendy zaczynającego się jutro nadzwyczajnego szczytu Rady Europejskiej i omówienie natychmiastowych sankcji wobec reżimu Aleksandra Łukaszenki.

„Porwanie samolotu cywilnego to bezprecedensowy akt terroryzmu państwowego, który nie może pozostać bezkarny” – podkreślił premier.

Samolot linii Ryanair leciał z Aten do Wilna, kiedy białoruskie służby nakazały awaryjne lądowanie pod pretekstem informacji o znajdującej się na pokładzie bombie. Ewakuowano pasażerów oraz przeszukano samolot, jednak nie znaleziono śladów ładunków wybuchowych. Zatrzymano za to jednego z pasażerów, Romana Protasevicha, który słynie z krytyki reżimu Aleksandra Łukaszenki.

Źródło: dorzeczy.pl / Twitter.com
PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(14)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy