25 czerwca 2015

Białoruś znalazła mocarnego partnera – chińscy żołnierze na brzeskim poligonie

(fot. Chairman of the Joint Chiefs of Staff, Wikimedia Commons/ licencja CC)

Białoruś zacieśnia dwustronną współpracę z Chinami. W maju w tym kraju gościł prezydent Chin Xi Jinping. Obecnie na poligonie brzeskim trwają manewry antyterrorystyczne, w których biorą udział chińskie jednostki. Jak poinformowało ministerstwo obrony w swoim piśmie „Biełorusskaja Wojennaja Gazieta”, manewry weszły w „aktywną fazę”.

 

Żołnierze chińskich sił powietrzno-desantowych oraz mobilnej brygady sił ds. operacji specjalnych białoruskich sił zbrojnych ćwiczą „kwestie przygotowania i prowadzenia działań specjalnych przy realizacji zadań antyterrorystycznych”. Białorusko-chińskie manewry antyterrorystyczne odbywają się pod kryptonimem „Szybki orzeł 2015”.

 

Żołnierze wojsk desantowych obu krajów ćwiczą poszukiwanie, blokowanie i likwidację grup dywersyjnych, uwalnianie zakładników, pokonywanie przeszkód wodnych, a także desant m.in. z wykorzystaniem sprzętu alpinistycznego. Według przedstawiciela ministerstwa podczas manewrów położono akcent na sprawdzenie gotowości do działań w porze nocnej.

 

Podczas majowej trzydniowej wizyty na Białorusi chińskiego prezydenta podpisano umowę o przyjaźni i współpracy między obydwoma krajami. W dokumencie zadeklarowano umacnianie wszechstronnego wzajemnego zaufania oraz strategicznej współpracy i rozszerzenie współpracy w wielu sferach, w tym inwestycyjnej, finansowej i energetycznej.

 

Źródło: tvn24.pl

pam

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie