25 stycznia 2020

„Bild”: Europie grozi kolejny kryzys migracyjny. Media informują o poufnym raporcie

(Fot. REUTERS/FORUM)

Z poufnego raportu niemieckiego rządu, do którego dotarł niemiecki dziennik „Bild” wynika, że Europie grozi kryzys migracyjny. Kolejne fale imigrantów mają zalać kraje Europy na skutek polityki Turcji.

 

Fragment raportu niemieckiego rządu wymienia „coraz większą presję migracyjną, „malejącą akceptację dla migrantów” oraz „napiętą sytuację gospodarczą” jako powody zmiany polityki tureckiego rządu wobec obecnej polityki migracyjnej.

 

Od grudnia 2019 r. w Turcji obowiązują nowe, zaostrzone przepisy dotyczące polityki azylowej i deportacyjnej. Osoby, którym odmówiono przyznania azylu, zmuszone są do deportacji na własny koszt. Odmawia się im także pomocy społecznej i medycznej.

 

Na skutek nowej polityki tureckich władz, Stambuł opuściło już ponad 100 tys. Syryjczyków. Niemiecki raport szacuje, że jeżeli przynajmniej część z 4,2 mln migrantów znajdujących się na terytorium Turcji zdecyduje się na przedostanie się do Europy, spowoduje to nowy kryzys migracyjny. Według niemieckiego raportu przemytnicy ludzi wietrzą już złoty interes i zaczynają coraz bardziej koordynować swoje działania, z ustalaniem cen i zawieraniem umów transportowych włącznie.

 

Źródło: polskieradio.pl
PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie