12 czerwca 2021

Biskup Athanasius Schneider odprawi Mszę „trydencką” w Krakowie

(Fot. Piotr Łysakowski)

13 czerwca o godz. 13:30 w krakowskim kościele pw. Bożego Ciała rozpocznie się Msza prałacka, sprawowana przez biskupa Athanasiusa Schneidera. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej liturgii Najświętszej Ofiary!

Msza święta rozpocznie się w niedzielę o godz. 13:30 w bazylice pw. Bożego Ciała (ul. Bożego Ciała 26), w którym posługę pełnią Kanonicy Regularni Laterańscy. Częścią liturgii będzie śpiew polifoniczny. To jedna z niewielu szans uczestnictwa w „starej” liturgii, uroczyście celebrowanej przez biskupa.

Biskup Athanasius Schneider ORC (ur. w 1961 r. w Kirgistanie) to niemiecki duchowny, należący do zgromadzenia Kanoników Regularnych Świętego Krzyża. W roku 1990 otrzymał święcenia kapłańskie, studiował patrystykę w Rzymie. W 2006 roku został mianowany biskupem pomocniczym Karagandy, w roku 2011 został biskupem pomocniczym archidiecezji Astany. Jest m.in. autorem książek „Corpus Christi: Komunia święta i odnowa Kościoła”, „Dominus est: refleksje biskupa z Azji Środkowej o Komunii świętej”. Hierarcha odwiedził Polskę w związku z promocją jego najnowszej książki, wywiadu-rzeki zatytułowanego „Wiosna Kościoła, która nie nadeszła”.

Przeczytaj także: „Przed Jego majestatem klękają aniołowie” – wywiad z biskupem Athanasiusem Schneiderem

„Przed Jego Majestatem aniołowie kryją twarz”. Rozmowa z biskupem Athanasiusem Schneiderem

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(12)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy