13 kwietnia 2012

Biskup Bruskewitz: świeccy mają obowiązek uświęcania świata

(fot. sxc.hu )

Amerykański duchowny wskazał na rolę laikatu w kształtowaniu życia społecznego. Jak twierdzi, katolicy występujący przeciwko nauczaniu Kościoła wymagają nie tylko katechezy ale i dyscypliny.

 

Biskup z Nebraski udzielił krótkiego wywiadu w trakcie wizyty „ad limina” w Watykanie. W rozmowie z 14 marca przeprowadzonej dla Catholic News Agency stwierdził, że świeccy są zobowiązani do uświęcania świata. Niesienie Chrystusa ludziom jest ich zasadniczym obowiązkiem, od którego nie powinni się uchylać.

 

Jak zauważył, Amerykanie deklarujący katolicyzm i wspierający jednocześnie niesprawiedliwe prawodawstwo stanowią poważny problem. – Powinni zdawać sobie sprawę, że to co robią jest bardzo groźne i naprawdę złe – wskazuje duchowny.

Jak ocenił, dotychczasowa praktyka amerykańskiego Kościoła nie było pozbawione pewnych usterek. – Usterki te znajdują czasem odzwierciedlenie w zjawisku tzw. „katolickich” ustawodawców  wspierających antykatolickie lub nawet poważnie niemoralne rzeczy. Uważam, że to ważne byśmy stawili czoła wyzwaniom tego typu.

 

Biskup odniósł się też do kwestii sankcji, jakie powinny dotykać takich świeckich. – Będę wielokrotnie podkreślał, że nie możemy polegać tylko i wyłącznie na katechezie. Na przykład odmowa komunii politykom popierającym aborcję jest czymś, co powinno się poważnie rozważać.

 

Źródło: ewtnnews.com

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie